איך מעצבים חדר משחקים מעוצב

חדרי השינה בבית מסמלים עבורנו את המקום שבו אנחנו יכולים להכנס ולהניח מאחורי הדלת את יתרת היום.

להתרגע, להרגיש במקום הכי בטוח בבית וליהנות מזמן איכות עם עצמנו, או עם היקרים לנו. כל זאת, נכון לא רק לגבינו ה’גדולים’ אם כי גם לגבי הילדים. אך אצל הילדים הדבר בא לידי ביטוי באופן שונה, וחדר השינה יכול להתחלק לשני מובנים.

איך מעצבים חדר משחקים שהוא גם חדר שינה

חדרי השינה עבור הילדים הם סיום היום. כאשר מדובר בילדים אין ספק שמדובר במעברים שאינם תמיד פשוטים. הילדים נפרדים מהיום המגוון שהם עברו, מכל מה שהם למדו, מהצעצועים שיש להם תפקיד מאד חשוב ביומיום שלהם ומהחברים.

ההרדמות העצמית כמו גם חוויית השינה הבטוחה חשובה ומהותית לילדים, ולכן יש צורך משמעותי לבצע מעבר והבדל בין חדר המשחקים, לבין חדר השינה.

היות וכל הורה רוצה לדעת איך מעצבים חדר משחקים מעוצב בצורה איכותית שתעניק לילדים את החוויה האידיאלית, חשוב להבדיל בין השינה, למשחקים.

בחדר המשחקים הילדים נהנים במשחק עצמאי או משותף, חוקרים, מפעילים את הדמיון ומקבלים כישורי חיים איכותיים כמו קבלת החלטות, אחריות, עצמאות, ועוד.

על חדר המשחקים להיות מסקרן, מעניין ומאד מדויק וממוקד מבחינת משחקים המעודדים התפתחות ודמיון. ולכן, מומלץ ואף רצוי להפריד בין חדר המשחקים לבין החדר השינה. וזאת על מנת שגם הילדים יתמודדו עם השוני בחדרים הללו ויבינו את המשמעות של חדר משחקים, ושל חדר שינה, כל אחד ותפקידו ומהותו בחייהם.

בואו נחזור להיות ילדים לרגע אחד

האם אתם זוכרים את הרגעים בהם נכנסתם למיטה בתור ילדים לאחר יום שלם של פעילות? מה היה מרגיע אתכם, מה היה מסייע לכם להירדם? האם היו צבעים ספציפיים שאתם זוכרים שהיו מכניסים אתכם לאווירת שלווה ורוגע?

לא כולנו תמיד זוכרים איך זה היה כשהיינו ילדים, אבל אם ננסה לרגע אחד אולי נצליח לשחזר את אותם הרגעים הטובים שלנו. ולנסות להעביר את אותה החוויה בחדר השינה של הילדים שלנו. כמו גם, בחדר המשחקים.

למעשה, הכל קשור לעיצוב. ואם נדע איך מעצבים חדר משחקים מעוצב באופן שיעניק התפתחות, למידה ואווירה של משחק איכותית. וחדר שינה שירגיע, ישרה שלווה ויגרום לשינה טובה, למעשה הצלחנו להגשים את החלום שלנו.

איך לעצב את חדר המשחקים

עיצוב של חדר משחקים הוא ההיפך הגמור מעיצוב של חדר שינה. חדר שינה הוא מקום שחייב להיות ללא גירויים, רגוע. וללא שום אלמנט שיכול לגרות את העין. את חוש הריח ובכלל לגרום לעירנות כלשהי. עליו גם להיות מסודר ונעים על מנת שתהיה אווירה של סוף יום.

אפשר בהחלט ואף מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום על מנת להבין איך חדר משחקים צריך להיראות ולהיות מותאם לילדים, במגוון הגילאים. אפשר לשלב בתוך החדר ריהוט דינמי, עיצוב מעניין המשלב גם התפתחות וגירויים שונים של העין, של הדמיון וגם של חוש הריח. ומומלץ בכל שלב שכזה כמובן גם להגיע אל מעצב פנים המתמחה בחדרי ילדים ולדאוג לכך שהעיצוב יהיה מותאם היטב.

אם הילדים בגיל בית ספר, כמובן שיש לקחת בחשבון אלמנטים הקשורים אל לימודים, ספריה, כוורת, שולחן לימודים איכותי, מחשב ועוד.

מה הכי חשוב לדעת בעיצוב חדר הילדים

בין אם אתם פונים אל מעצב מקצועי ובין אם אתם מעצבים לבד, חשוב שתכנסו לראש של הילדים ותחשבו במה הם משחקים בעיקר.

חדר משחקים הוא חדר חובה בכל בית בו יש ילדים. זה החדר שבו הילדים מבלים עם חברים, משחקים איתם, או גם לומדים איתם במידת הצורך כמובן, בהתאם לגיל.

אם אתם פחות מרגישים שיש לכם נגיעה בעיצוב עצמאי, תוכלו תמיד לשכור מעצב פנים שיסייע לכם בנושא. התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום היא אחד הצעדים הטובים והיעילים ביותר.

עיצוב חדר המשחקים כולל בתוכו שטח אחסון איכותי ושימושי המחזיק מעמד לזמן רב. את שטחי האחסון יש להתאים אישית על סמך החפצים המאחסנים. ולהתאים באופן אינדיבידואלי את שטחי האחסון לחפצים ולשימוש בהם.

חשוב לקחת בחשבון שהעיצוב צריך להיות מתוחכם. הסביבה חייבת להיות נוחה, מזמינה ובטוחה. הצבעים משמעותיים, החפצים משמעותיים. הריהוט דינמי ובעל שימוש רב וכמובן שגם לאסתטיקה יש תפקיד חשוב כאן.

תכנון חדר המשחקים ועיצובו חייב להיעשות בקפידה יתרה. וזאת על מנת שהילדים יוכלו ליהנות גם ממשחקים המפעילים את הדמיון. וגם ממשחקים אינטראקטיביים המקדמים למידה והתפתחות.

חשוב שיהיה גם לכם חלק מלא בנוכחות בחדר המשחקים. כמובן שיש צורך לאפשר לילדים לשחק לבדם במשחקים הרלוונטיים והמפתחים. אבל לנוכחות שלכם בחדר הזה יש משמעות מרובה.

אם בזמן משחק אתם יושבים ומשחקים עם הילדים אתם מסייעים להם בהתפתחות מהירה. זה לא אומר שכעת אתם צריכים להיות עמם כל הזמן. גם לעצמאות יש חלק מאד משמעותי כאן. אבל הנוכחות מלאת האהבה שלכם חשובה.

היכולת שלכם לקחת חלק גם בהתפתחות ברמת המשחק, היא משמעותית מאד. זהו לא רק זיכרון מתוק שאתם משאירים לילדים שלכם מבחינת זכרונות ילדות. אם כי גם החלק המהותי שלכם, שבו אתם תרגישו חלק מההתפתחות ותחוו יחד עם הילדים את החוויה המרגשת של חדר משחקים איכותי.

עיצוב נכון, גישה נכונה והכל יחד עם אהבה מנצחים את הכל.

 

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן