חדרי שינה לתינוקות – כי זה האושר

אין ספק שתכנון חדר לתינוק זאת פעולה מהחשובה ביותר כאשר מצפים לתינוק חדש או תינוקת המתווספים למשפחה. ולכן יש חשיבות רבה גם לעיצוב חדר השינה לתינוק ובמגוון של אופציות שכיום קיימות עבור משפחות צעירות, והורים צעירים.

איזה צבעים הכי מתאימים, מה העיצוב האידיאלי ובכלל, מאיפה מתחילים? מיד תגלו.

מעצבים באהבה, ביחד

איזו התרגשות! אתם בשלבים הסופיים של ההריון, או שכבר ילדתם ואתם מתכננים את חדר התינוקות. זה אחד מהרגעים הכי מרגשים שיכולים להיות לכם. תכנון החדר שבו תגדלו את הילדים שלכם הוא חוויה נהדרת, וזה נפלא שאם עושים זאת יחד.

יחד עם זאת, אפשר ואף רצוי להתייעץ עם מומחים בתחום העיצוב עבור חדרי תינוקות, היות ועיצוב חדר תינוקות הוא לא עיצוב רגיל.

ממש כמו שאנחנו מתייעצים או שוכרים מעצבים עבור שאר החדרים בבית, או עיצוב הבית הכללי. גם לעיצוב חדר תינוקות יש מומחים.

אנשים שיודעים בדיוק אילו צבעים מתאימים, שיודעים איזו סוג רצפה, מהו סוג הריהוט. איכות הריהוט, מהיכן לקנות את כל האלמנטים המתאימים שיהיו בטוחים ולא מסוכנים. ואף ההתאמה מלאה של התקציב, לכל הפרמטרים שאנחנו מעוניינים בהם.

ליווי מקצועי גם בתחום העיצוב יכול להניב לנו חדר תינוקות איכותי, שיהיה נוח, אפקטיבי ונעים לשנים רבות.

לישון כמו תינוק, כי זה אפשרי

כשאנחנו מתכננים חדר לתינוק אנחנו חייבים ליישם את כל הדברים הכי חשובים שאנחנו חושבים עליהם כשמדובר על גידול תינוקות.

היות ולחדר השינה יש חשיבות גבוהה בשל היותו המקום הבטוח, חדרי שינה לתינוקות חייבים להיות הפינה הכי מרגיעה ופסטורלית בבית. אנו למעשה יוצרים לתינוק או התינוקת את המקום הבטוח שבו הוא יוכל להרגע, לנוח ולישון.

מה הכי חשוב לדעת בעיצוב חדר השינה לתינוקות

לפני הכל, הדבר שהכי חשוב לשים לב אליו הוא בטיחות. כל ריהוט שנכנס לחדר התינוקות, כל צעצוע, כל איבזור. הכל חייב להיות עשוי מחומרי גלם איכותיים שאינם מזיקים. לאחר מכן, חשוב לשים לב לשלושה פרמטרים עיקריים:

 • מיקום החדר

מיקום החדר הוא חשוב, רצוי שהחדר יהיה קרוב אל חדר השינה שלכם ההורים. הסיבה לכך היא נגישות מהירה ופיקוח יותר איכותי ברמת השמיעה שלכם לצרכי התינוק או התינוקת. במקרים קריטיים, הקרבה לחדר השינה של ההורים מצילת חיים.

 • מיקום הריהוט בחדר

מיקום הריהוט בחדר הוא חשוב היות והמיטה חייבת להיות צמודה לקיר פנימי של הבית. קיר פנימי של הבית מגן על התינוק או התינוקת מרטיבות או קור. כמו כן, כורסא יש להציב קרוב למיטה יחסית, ואם ישנם פתרונות אחסון, אפשר להצמיד אותם אל הקיר בהברגה בלבד, כדי למנוע נפילה, או להוריד מהתקרה אך לא נמוך מדי כדי למנוע סכנה.

 • עיצוב החדר

חדרי שינה לתינוקות הם הפינות הכי פסטורליות בבית. ולכן, העיצוב שלהן חייב להיות עיצוב רגוע, נעים, בצבעים שנעימים לתינוקות בעיניים ועם דקורציה רלוונטית. כמו כן, חייב לקחת בחשבון כל עיצוב אפילו את עיצוב הרצפה, שזו תהיה אסתטית, נעימה ונוחה לרגעים שבו התינוק או התינוקת יתחילו לזחול.

 • רכישת המיטה

הריהוט הכי חשוב בעיצוב חדרי שינה לתינוקות הוא כמובן מיטת התינוק. את המיטה יש לקנות כשהיא עם תו תקן, ומבטחה להורים את התקינות, הבטיחות והעמידות. יש לוודא שהיא אינה עשויה מחומרים רעילים, שאין בה קצוות חדים, ושגם מזרן המיטה והמצעים מתאימים לתינוקות.

איפה שמים את כל זה?

זה די ברור שכאשר יש תוספת מתוקה של תינוק או תינוקת חדשים למשפחה, יש גם לוגיסטיקה. הריהוט הם לא הדברים היחידים שיש לאחסן בתוך חדרי השינה לתינוקות ולכן האחסון הוא נושא חשוב.

לאחר רכישת המיטה, ישנם עוד כמה סוגי ריהוט שחשוב לרכוש לצורך אחסון נכון ואפקטיבי:

 • שידת החתלה

את שידת ההחתלה יש לבחור כאשר היא עם מגרות, וחשוב לוודא שהיא גם כוללת גודל שונה ממגירה למגירה. למשל, מגירות עמוקות למצעים וביגוד, ומגירות צרות עבור גרביים, חיתולים, וטיטולים.

על השידה להיות בעלת פינות מעוגלות, כדי להבטיח את בטיחות הילד. אסור למקם את שידת ההחתלה מתחת לחלון. אפשר בסמוך, ומעליה אין לתלות מדפים, ארונית, כוורת ועוד.

 • ארון בגדים לשלב מאוחר יותר

שילוב של ארון בגדים עם דלת הזזה הוא אופציה מושלמת עבור חדרי התינוקות. הוא חוסך מקום בחדר, הוא מאפשר הגנה ובטיחות, והוא גם ילווה את הילדים וגם אתכם ההורים לשנים רבות. לכן, מומלץ לבחור ארון באיכות טובה שיאפשר לכם גם לשמש את הילדים בגילאים מאוחרים יותר.

כאן מעצבים בכיף

אין ספק שהדרך הכי טובה לעצב את חדר התינוקות שלכם היא לחלק את חלל החדר על סמך השימוש בו. פינת ההחתלה, פינת הצעצועים ופינת השינה.

כשאתם עושים זאת, וודאו שיש מספיק שקעי חשמל וכסו אותם בהתאם. עצבו את הקיר או את הטפטים בצבעי פסטל מרגיעים ונעימים, ובצבעים שאינם רעילים. אם אתם משתמשים בשטחי מגנט לעיצוב, וודאו כי אין מגנטים קטנים ומסוכנים.

בעיצוב התאורה, תוכלו להשתמש באהילים נעימים שמאפשרים אור המשקף צורות של חיות, כוכבים, פרחים ועוד. ישנן מנורות על עמוד, אך כאן חשוב שוב לשים לב לנושא הבטיחות.

חדר תינוקות המעוצב באופן איכותי עם חומרים שאינם רעילים ותאורה נעימה וצבעים רגועים, מאפשר לכם ההורים רוגע. ולילדים לפני הכל, את המקום הבטוח והרגוע שלהם.

X
To top
צור קשר

  שאלת אבטחה,


  מחפשים מדיניות משלוחים?

  מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

  מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


  לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן