משאבת חלב לאם המניקה – איך נבחר את המתאימה לנו ביותר?

משאבת חלב לאם המניקה - איך נבחר את המתאימה לנו ביותר?

תינוק חדש ומתוק נולד למשפחה שלכם. אתם מאושרים עד הגג ומלאי חששות כמו כל ההורים. תזומת התינוק מהווה מקור להתעסקות יומיומית אצלנו האמהות.

האם לתת תזונה של תחליפי מזון וכמה? האם להניק הנקה מלאה? האם לשלב בין שתי האופציות?

חשוב שתדעו, משרד הבריאות העולמי ממליץ על הנקה עד גיל חצי שנה כתזונה המועדפת לתינוק. אולם גם אם בחרתן שלא להניק כלל, ישנם כיום תחליפי חלב אם שנותנים לתינוק את כל הרכיבים שהוא או היא צריכים לתזונה מלאה ואיכותית.

אם בחרתן להניק הנקה מלאה, מצויין! אך מה קורה אם את צריכה להתנתק מהתינוק לכמה שעות? ללכת לסידורים, לחזור לעבודה, או אפילו ללכת לעשות משהו בעבור עצמך שלא כרוך בזמן עם התינוק (חשוב מאוד, אם תשאלי אותנו!). לשם כך קיימת היום האפשרות הנהדרת של שאיבת חלב. כדי שגם בן זוגך יוכל להאכיל וגם בכדי לשאוב בשעות שיש ייצור עודף והתינוק אינו רוצה לינוק.

כיום יש מגוון עצום של משאבות חלב אשר ניתן לרכוש בבתי המרקחת וחנויות הפארם אונליין. אז עם כל המגוון העצום, איך תדעי איזה משאבה הכי מתאימה לצרכים שלך?

את בעצם צריכה לשאול את עצמך מה הצורך האישי שלך? האם זו משאבה שתהיה הכי מהירה שאפשר כי לרוב אין לך זמן להתעסק עם שאיבות? האם זו משאבה קלה וקומפקטית יחסית שתוכלי לקחת איתך לכל מקום? האם זו משאבה שקטה במיוחד שתוכלי לשאוב בחדר בזמן שהתינוק/בן זוגך ישן?

כל משאבה וה”פיצ’רים” שלה. כעת נסרוק את רוב האופציות.

משאבת חלב ידנית:

משאבה ידנית היא משאבה אשר כאמור את לוחצת לבדך ומפעילה אותה בעזרת הלחיצות ואין בה שום רכיב חשמלי. משאבות אלה הן כמובן הכי קלות לנשיאה והכי שקטות כך שהן מהוות אופציה טובה למי שצריכה לקחת את המשאבה איתה בתיק או צריכה משאבה שתעשה הכי פחות רעש. החיסרון הוא ברור- את צריכה לפעול פיזית כדי לשאוב והיא כמובן חד צדדית כך שניתן לשאוב רק צד אחד בכל לחיצה. לרוב לוקח עם משאבה זו יותר זמן לשאוב ובנוסף מחזקים איתה את השרירים בכף היד 😉

משאבת חלב חשמלית חד צדדית או דו צדדית:

משאבות חלב חשמלית מגיעות עם מנוע חשמלי שמפעיל את היניקה. משאבות אלו מאוד יעילות ויש חברות רבות שמייצרות אותך שמחירים שונים ואיכות שונה. היתרון הוא ברור, מדובר בשאיבה מהירה ואיכותית ואין צורך להפעיל מאמץ ידני. ישנן אפילו חזיות מיוחדות למשאבות הנקה אשר מחזיקות את הבקבוקים על החזה בזמן שהמשאבה עובדת כך שיש לך אפילו ידיים פנויות.

ישנן משאבות חשמליות חד-צדדיות (לשד אחד) או דו צדדיות לשני השדיים. כמובן שהדו צדדיות יותר יעילות מבחינת זמן כיוון שהן שואבות משני הצדדים בו זמנית אולם הן כמובן יותר יקרות. ישנן חברות רבות המייצרות משאבות חשמליות כאלה כמו חברות אמדה, אוונט, לנסינו ועוד ועוד. את כולן ניתן להשיג בארץ.

החיסרון העיקרי במשאבות חשמליות הוא הגודל של המשאבה, יש לה כאמור מנוע ולכן היא לא ממש ניידת ואי אפשר לקחת אותה איתנו בתיק העבודה הרגיל שלנו כך שזו שאיבה לבית בלבד. בנוסף הן כאמור עובדות על מנוע ולכן הן לא שקטות כמו משאבות ידניות.

עכשיו שיש לכן את כל המידע הנחוץ על משאבות הנקה, כל שנשאר זה ללכת ולבדוק מחירים.

בהצלחה והנקה נעימה ומקרבת!

קרדיט תמונה: pexels

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן