המדריך להורה: ההבדל בין בקבוק למים לבקבוק לחלב

המדריך להורה: ההבדל בין בקבוק למים לבקבוק לחלב

כאשר נולד תינוק חדש, כל הורה יודע שאחד המוצרים הבסיסיים ביותר שעליו לרכוש עבורו הוא בקבוק. גם אם מדובר על תינוק יונק וגם אם מדובר על תינוק שמוזן באמצעות תמ”ל, הרי שחשוב לרכוש עבורו בקבוק איכותי שישמש אותו להאכלה.

במסגרת הנקה לא פעם רוצים לתת לתינוק חלב שאוב ועל כן, יש לבחור בקבוק שיתאים לתינוק היונק. בשלב מאוחר יותר, כאשר התינוק מתחיל לאכול מוצקים, יש צורך להתחיל לתת לו לשתות מים. על כן, חשוב להבין איזה בקבוק כדאי לרכוש עבור הזנה בתמ”ל או חלב שאוב ואיזה בקבוק יש לרכוש עבור שתיית מים, במאמר הבא תקבלו את המידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה בקשר לבקבוקים.

האם באמת יש הבדל בין בקבוק מים לתינוק לבין בקבוק לחלב?

לא מעט הורים תוהים האם יש הבדל בין בקבוק מים לתינוק לבין בקבוק שישמש אותו עבור חלב. ובכן, ראשית כל, חשוב להבין כי בקבוק מים לתינוק איננו בקבוק מים לילדים בוגרים יותר. מדובר על בקבוק שבמבנה שלו צריך להתאים לתינוק, להכיל פיטמה מתאימה לגיל התינוק, להיות עשוי מחומרים איכותיים ובטוחים לשימוש ועוד. מה שיכול לבדל את הבקבוקים המשמשים להאכלת תינוק בחלב בחודשים הראשונים לחייו לבין בקבוק המשמש את התינוק לשתיית מים בשלב מאוחר יותר, הוא ההקפדה על בקבוק שמונע חדירת אוויר לתוכו במהלך ההאכלה וכך למעשה מסייע במניעת גזים.

מכיוון שבחודשים הראשונים לחיי התינוק הוא סובל מגזים, כאשר רוכשים עבורו בקבוק להאכלת חלב, יש צורך לשים דגש על כך שהפטמה של הבקבוק והמבנה שלו יהיו איכותיים וישמשו לצורך מניעת גזים. מכיוון שהתינוק מתחיל לשתות מים מבקבוק רק בשלב מאוחר יותר, שהוא כבר עבר את שלב הגזים, הרי שאין צורך לקנות בקבוקים מיוחדים למניעת גזים.

כיצד בוחרים בקבוק לתינוק?

כיום ניתן למצוא מגוון בקבוקים לתינוקות ועל כן, חשוב מאוד שהבחירה בבקבוק תהיה הטובה ביותר בהתאם לכמה פרמטרים:

ראשית כל, חשוב מאוד להבין כי לכל תינוק יש העדפה אישית. לא פעם תינוק אחד יעדיף בקבוק מסוג אחד ואילו אחר יעדיף בקבוק שונה לחלוטין ועל כן, בשלב הראשון עליכם להבין איזה בקבוק התינוק שלכם מעדיף. המטרה היא לרכוש בקבוק שהוא ייהנה לשתות ממנו. כדאי להתחיל עם בקבו אחד או שני סוגי בקבוקים ולקוות שהתינוק שלכם יאהב אחד מהם.

שנית, חשוב מאוד שתדעו שבישראל אין תו תקן לבקבוקי תינוקות. יחד עם זאת, מכון התקנים הישראלי מוציא אישורי תקן לכל הבקבוקים אשר נמכרים בחנויות המורשות ומשרד הבריאות מפקח על המוצרים ועל כן, כדאי מאוד לרכוש בקבוקים של חברה מוכרת בלבד ובחנות אשר ידוע כי ניתן למצוא בה בקבוקים איכותיים בלבד.

ביספינול A

אחד המושגים שכדאי להכיר בקשר לבקבוקי תינוקות הוא ביספינול A. מדובר על חומר המשמש את תעשיית הפלסטיק בעולם. לפני כמה שנים התפרסם מחקר אשר עוסק בסכנות השונות של הכימיקל המדובר אשר נפלט מבקבוק פלסטיק שמתחמם. על כן, חשוב ביותר לרכוש רק בקבוקים שאינם מכילים ביספינול A. חשוב מאוד שתבדקו האם כתוב על הבקבוק שהוא איננו מכיל את הכימיקל המדובר ורק אם כתוב כך על הבקבוק כדאי לרכוש אותו.

פטמת הבקבוק

החלק החשוב ביותר בכל בקבוק הוא הפטמה שלו. כיום לא מעט חברות מנסות לייצר פטמות אשר קרובות במבנה שלהן כמה שיותר לפטמה של האם שכן, לא מעט תינוקות יונקים מתקשים ליטול בקבוק. על כן, יש חשיבות לבדיקת מבנה הפטמה במיוחד אם מדובר על תינוק יונק שקשה לו להתרגל לבקבוק. כדאי מאוד שהפטמה תהיה פטמת סיליקון בעלת מבנה אורתודנטי אשר מתאים לפה של התינוק. דבר נוסף הוא גודל החור הפטמה, המתאים לגילאים שונים מבחינת הזרימה שהבקבוק מאפשר. בדקו מהו גודל החור בפטמה ולאיזה גילאים הבקבוק מתאים, טרם תרכשו את הבקבוק.

קרדיט תמונה freepik

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן