איך מאבזרים חדרי ילדים

אחת הדילמות שלנו כהורים היא לנסות להבין איך מאבזרים חדרי ילדים באופן שבו אנחנו נוכל ליהנות מחדר הילדים בזמן איכות עמם. או לתת להם את זמן האיכות שלהם עם עצמם.

ולכן, הכנו לכם, ובאהבה גדולה, מספר טיפים לעיצוב חדר הילדים כך שתגלו בקרוב איך לעצב את חדר הילדים המושלם.

5 טיפים לעיצוב חדרי הילדים

 • עיצוב

כשמדובר על עיצוב חשוב לקחת בחשבון את חומרי הגלם האיכותיים ביותר והמתאימים לילדים מבחינת חומרים שאינם רעילים. וכמובן גם כל מה שקשור לייצור באיכות גבוהה. וודאו גם שירות, ואחריות היות ולשני אלו משמעות גדולה מאד.

היות והעיצוב עשוי מפריטים קטנים עליהם להיות גם פרקטיים מאד, ומותאמים לעיצוב הגורם לילדים גם להתפתח. וגם ליהנות מהחדר ברמה האסתטית. פתרונות אחסון, פינות לימוד, גדלים משתנים, סוגי תאורה רכה ועוד.

העיצוב הוא בעצם ההשלמה המלאה לריהוט איכותי, שהבטיחות צריכה להיות בתעדוף הראשוני שלו.

 • חומרי גלם איכותיים

כאמור, חומרי הגלם הם הבסיס של עיצוב ואיבזור איכותי. ולכן, חשוב שתבדקו את סוג חומרי הגלם של הריהוט. אם זהו עץ האם העץ מלא או מעובד או בעל תקן. פרזול? יש לוודא שהפרזול איכותי ובטיחותי. במידה וזהו הצבע, האם הצבע אינו רעיל ועוד.

 • מותגים

כמו כל מוצר שאתם שמחים לדעת היכן הוא מיוצר, גם איבזור חדרי ילדים חשוב שיתבצע על ידי מותגים איכותיים שאתם מכירים היטב. או כאלו שקיבלתם עליהם המלצות רלוונטיות. חשוב לדעת שיש עם מי לדבר, והחברה מעניקה לכם שירות איכותי.

 • תכנון מקדים

כל חדר מעוצב באופן אישי, ולכן, חשוב כמובן כמו עיצוב בית גם בעיצוב חדרי ילדים לקחת בחשבון תכנון מקדים. כולם רוצים לדעת איך מאבזרים חדרי ילדים אבל האם אנחנו מודעים לכך שהתכנון המקדים בעצם בונה את כל הבסיס הנכון לכך?

חישוב שטחים מראש, מיקום הריהוט, מיקום מחשב, פינות משחקים, שולחן לימוד וכמובן ריהוט דינמי שהילדים יוכלו לשלב בתוך המשחק. לחישוב מוקדם ותכנון כולל הדמיה ואילוסטרציה יש חשיבות רבה בעיצוב ואיבזור.

 • התאמה

להתאמה אישית יש השפעה משמעותית. לכל ילד הצרכים האישיים שלו, האופי שלו, והטעם שלו. ולכן חשוב שתדעו שכל יצרן יכול להתאים באופן אישי את העיצוב לפי בקשתכם. לכל גודל של חדר, לכל שטח, ולכל פתרון אחסון כלשהו. בסופו של דבר זה המקום הבטוח של הילדים שלכם אליו הם הולכים אחרי יום לימודים, אחרי יום בגן. ובו הם לומדים, מתפתחים, ומוצאים זמן משחק עם חברים, עמכם או אפילו לבד.

איבזור חדרי הילדים – יש למה לצפות

כשאנחנו בוחנים ותוהים לגבי איך מאבזרים חדרי ילדים אנחנו נשים לב יותר ויותר מעבר לחומרי הגלם, התכנון והיצרן. גם לגבי התקציב והטעם האישי שלנו. הקו העיצובי אמנם אמור להיות של הילדים, אבל אנחנו אלו שמתווים את קו העיצוב.

היות ואנחנו לא ילדים, חשוב שכן נדע איך להתוות את קו העיצוב המתאים לילדים. זה הרגע לשכור מעצב פנים המתמחה בעיצוב חדרי ילדים ובאיבזור שלהם. בשילוב הצבעים, שילוב הריהוט. ושילוב האיבזור הדינמי.

כשאתלם מאבחנים דגמים, סגנונות וצבעים משולבים. בדקו מדפים איכותיים לאחסון ספרים או משחקים. ארונות לאחסון ביגוד, וגם נעליים ומקומות אחסון גדולים לשינויי תקופות מזג האוויר. חפשו פתרונות אחסון איכותיים שאפשר להציב בחדר, אך שיהיו בטוחים מספיק.

ובכלל, חדרי הילדים צריכים להכיל נקודות חשובות. פינת משחק, פינת קריאה, פינת לימוד ופינת רגיעה. חשבו כיצד אתם לא מערבבים בין חדרי השינה של הילדים לבין חדרי המשחקים היות ולכל חדר המטרה שלו. ערבוב בין חדר השינה לחדר המשחקים ‘יבטל’ את המשמעות של כל אחד מהחדרים, וחבל שכך.

חדר שינה, חדר משחקים – לא באותו החדר

זה ידוע שחדר השינה מסמל עבור כולנו סיום יום. מעבר נעים ורגוע מהיום שעבר עלינו, אל המקום הבטוח שבו אנחנו יכולים להתרגע.

אצלנו הגדולים זה בא לידי ביטוי בסרט טוב, קריאה איכותית או אפילו סתם לשבת מחובקים אחד עם השניה ולדבר על איך עבר עלינו היום.

אצל הילדים זה בא לידי ביטוי במקום הבטוח בו הם נפרדים מהצעצועים, מהחברים, מכל מה שהם למדו היום וכל מה שהיה להם חדש וקרה בפעם הראשונה. אל חוויית שינה מתוקה, רגועה ועוטפת. אך אם חדר השינה יהיה יחד עם חדר המשחקים משולב, לא תמיד זה יצליח.

אם אין ביכולתכם את היכולת להפריד בין חדר המשחקים לחדר השינה, ישנם פתרונות עיצוביים לכך. קיר גבס, מחיצות, או אפילו עיצוב מוקדם ומתוכנן מראש.

אם יש יכולת לעשות זאת, חשוב כן להפריד. את חדר המשחקים אתם מעצבים מראש עם פינות לימוד, פינות קריאה, ופינות משחק.

אתם יכולים להחליט האם להיות חלק מהמשחקים בחדר המשחקים עם הילדים, או לתת להם לפתח את העצמאות שלהם לבד. כמובן שאין לכאן או לכאן. אפשר לשלב בין השניים.

כל עוד עיצבתם את חדר המשחקים מותאם לכך עם פינת לימוד מתאימה ופינת משחק מתאימה. אין שום סיבה שלא תצליחו לשלב בין השניים.

חדר משחקים שיש בו מקום לדמיון, התפתחות, וגירויים שונים המאפשרים לילדים ללמוד בכל יום מחדש. מאפשרים גם לכם לחוות את העולם אחרת מעיני הילדים וליהנות מילדות נוספת, קצת אחרת. כאשר אתם המבוגר האחראי והאוהב ללא תנאים.

X
To top
צור קשר

  שאלת אבטחה,


  מחפשים מדיניות משלוחים?

  מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

  מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


  לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן