סופרים את הימים ללידה המיוחלת

סופרים את הימים ללידה המיוחלת

נשים רבות אשר מגלות שהן הרו, מרגישות שמחה גדולה ואושר שבקרוב יצטרף למשפחה חבר חדש. יחד עם זאת הן גם מבינות שהן רק בתחילתם של תשעת החודשים הבאים עליהן לטובה והדרך עד קו הסיום עוד רחוקה. ישנן נשים אשר ההיריון שלהן עובר ביעף, בקלות וללא תופעות לוואי מיוחדות, ולעומתן ישנן נשים אשר חוות כמה תופעות בדרך אשר גורמות להן תרתי משמע לספור את הימים עד הלידה. במאמר זה נדון בהרחבה על כך.

ממש בהתחלה

נשים רבות אשר עושות את בדיקת הדם ומקבלות אישור ודאי כי אכן בהיריון, ניגשות בשמחה ובגיל לבדוק מהו תאריך הלידה המיוחל. זאת ניתן לעשות בקלות רבה באמצעות מחשבון היריון אשר יגלה לכל היריונית סקרנית מהו תאריך הלידה המשוער מהווסת האחרונה שקיבלה. לאחר וידוא התאריך מתחיל מרוץ ספירת הימים. להיריוניות הנינוחות ייתכן כי הזמן יעבור בעצלתיים אך העניין לא יטריד אותן יתר על המידה. הן יוכלו להמשיך ולהתנהל בשגרת יומן הרגילה, להמשיך לעסוק בפעילות גופנית, לאכול מתי וכמה שמתחשק להן ולהעביר את ההיריון בנעימים.

לעומתן, ההיריוניות הפחות נינוחות ירגישו את תופעות הלוואי המאפיינות הריונות, למשל בחילות, עייפות, גודש בשדיים, כאבים בבטן התחתונה או בגב התחתון ועוד מגוון תופעות. עבור ההיריוניות האלו, כל יום שחולף בלוח השנה הוא מהותי ומשמעותי, שכן הן מתקרבות אל מועד הסיום.

הסקרנות והמסקנות

הסקרנות: לאורך מאות שנים נשים ניסו לגלות מהו מין היילוד שלהן. למשל בסין העתיקה ניסו רופאים לצד נשים לנבא את מין היילוד באמצעות טבלה סינית, זאת משום שכך היה ניתן לנבא האם לשושלת הסינית הענפה יצטרף בן זכר שימשול בה בעתיד או נסיכה סינית חמודה. אך למען האמת השיטה מוצלחת רק כ-50% בלבד.

המסקנה: גם בניחוש מושכל ייתכן שתהיו צודקות ב-50% לגבי מין היילוד שלכן אם טרם ביצעתן סקירת מערכות מאוחרת.

הסקרנות: לצד הטבלה הסינית התפתחו עוד כל מיני נבואות המבטיחות לנשים מהו מין היילוד שלהן לפי קריטריונים מסוימים למשל, זווית הבטן: בטן גבוהה זו בת ובטן נמוכה זה בן, עוד נתונים מרתקים הם אם את רוצה לאכול מתוק זו בת ואם יש לך חשקים למלוח זה בן. גם אם התכערת במהלך ההיריון יש לך בת שגונבת לך גם את היופי ואם את זוהרת ככוכב הנוצץ בשמים יש לך בן… אם את סובלת מבחילות והקאות יש לך בת ואם לא אז בן.

המסקנה: בסופו של דבר מדובר במסקנות שהן למעשה ניחושים חסרי ביסוס, אשר מביאים את ההיריוניות משני צידי המתרס לספור ימים לקו הסיום או לפחות עד הבדיקה שבה יקבלו אישור סופי מה עומד להיוולד.

הסוף הכי קשוח

ייתכן כי דווקא ההיריוניות הנינוחות לא ירגישו כי הסוף הוא קשוח, אלא יותר שהן מתקרבות אל הלידה המיוחלת. לעומתן ההריוניות אשר סובלות מתופעות לוואי ירגישו מקבץ חדש ומרתק של תופעות שיכולות להתבטא בבריחת שתן, צרבות, בצקות, עודף משקל, פיגמנטציה בעור, גלי חום ועוד שלל תופעות מרתקות השמורות לשליש האחרון של ההיריון. אלו ירגישו שכל יום שעובר הוא כמו עשרה ימים לפחות והחלק הקשוח ביותר הוא החודש האחרון. החודש הזה נוטה להתארך ולהימתח כמו מסטיק בזוקה איכותי, ובפרט השבוע האחרון שציין אותו מחשבון היריון כשהן בדקו אותו ממש בהתחלה. אין ספק שמאז המחשבון נבדק עוד אינספור פעמים רק כדי לוודא שהוא אינו טועה ואולי הוא רוצה להקדים את מועד הלידה.

החדשות הטובות הן שגם ההיריוניות הנינוחות וגם אלו שפחות נינוחות יגיעו בסופו של דבר אל התאריך המיוחל אשר ישים קץ לכל התופעות, הסקרנות והמסקנות.

קרדיט תמונה pexels

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן