רעיונות לעיצוב חדרי תינוקות – ליהנות כבר מהרגע הראשון

תינוקת או תינוק מתוקים שמגיעים לעולם ומצטרפים למשפחה הוא אחד מהאירועים המרגשים ביותר שיכולים לקרות לנו.

ילד ראשון, שני, שלישי או רביעי, זה לא באמת משנה. כל ילד הוא עולם ומלואו, ולכן, כל זוג הורים מעוניינים להעניק לילד עולם ומלואו משלו. ולכן, עיצוב חדר התינוק או התינוקת המופלאים מבטיח להם את המקום הבטוח. הסביבה הנעימה, המפתחת, הרגשית והמחבקת שלהם.

איזה רעיונות לעיצוב חדרי תינוקות יש, ומה האופציות העומדות בפניכם? מיד תגלו הכל.

עיצוב חדרי תינוקות – כאן מגדלים בכיף

ללא שום ספק, עיצוב הוא אחד מהדברים היותר כיפיים שאנחנו עושים בבית. בין אם זה עיצוב חדרים, ובין אם זה עיצוב חלל הבית עצמו כמו הסלון או המטבח. כשאנחנו מחפשים רעיונות לעיצוב חדרי תינוקות מומלץ להתחיל בלהכנס לחדר, ולדמיין איפה כל דבר יהיה.

לאחר מכן, כבר נהפוך את הדמיון ואת הרישומים שלנו למציאות, ומשם כבר נשפר הלאה. איך מתחילים? ממש מלדבר על איפה להציב כל ריהוט, וכל אלמנט בחדר:

 • המיטה

עיצוב חדר התינוקות מתחיל בכך שאנחנו מוצאים לפני הכל את המקום האידיאלי למיטה שבה התינוקות מבלים את רוב הזמן. המיקום המושלם יהיה פינה שממנה הם יוכלו לראות את דלת החדר. הסיטואציה הזאת מקנה לילדים תחושת ביטחון ורגיעה. ובכך הם יכולים לראות את כל מרחב החדר.

על המיטה להיות צמודה לקיר, ללא רווח. ובטח בצד שבו הראש של התינוק או התינוקת ממוקם. בצד הבטיחותי חשוב שלא יהיו מדפים או חפצים מעל המיטה בכלל.

 • איבזור חדר תינוקות

מומלץ באופן כללי שלא להעמיס יותר מדי בחדר התינוקות באיבזור. הסיבה לכך היא עודף גירויים, וגם מרחב תנועה בחדר. למשל, חדר תינוקות לא צריך ארון, אם כי שידת ההחתלה בשלב זה תספיק עבור הבגדים והמצעים. וגם עבור האביזרים לטיפול בתינוקות.

הציבו גם כורסא רכה ונוחה לצורך זמן איכות או הנקה, ואם אתם זקוקים לפתרונות אחסון עבור צעצועים ישנם ארגזים גדולים ובטיחותיים, או רשת צבעונית ומעניינת שגם תהפוך לגירוי נעים לעין וגם תאחסן צעצועים.

 • ריצוף לחדר התינוקות

כשאנחנו מדברים על רעיונות לעיצוב חדרי תינוקות לריצוף יש משמעות. עם התפתחות התינוק והזמן, הוא כבר יתחיל לזחול בחדר. למעשה, הוא יתחיל לזחול בכל הבית אבל החדר הוא המקום הבטוח שלו. לכן הריצוף צריך להיות לא רק אסתטי ברמת העין, אלא גם איכותי ברמת הפרקטיקה. ריצוף מעץ, פרקט, או אריחים. הכל נהדר, כל עוד קל לנקות, הריצוף מקרין חוסן ותחושה נוחה.

עיצוב הוא עולם של צבעים

אם הגענו לחלק של צביעת חדר התינוקות אנחנו כבר למעשה אחרי המיקום של הריהוט, האיבזור ושאר האלמנטים. כעת, נותר לנו לבחור את עיצוב הקירות ואת צבעם.

מן הסתם, ההורים בוחרים את הצבע על סמך הטעם שלהם. אבל חשוב כאן לחשוב מחוץ לקופסא ולבחור בצבעים שילדים אוהבים. ראשית, צבעים שאינם מכילים חומרים רעילים או העלולים להזיק לילדים.

שנית, צבעים בגוונים רגועים ושלווים כמו גווני פסטל. או גוונים עם אווירה של נוכחות, אבל לא משהו זעקני מדי. אם אתם אוהבים לבחור צבעים על סמך מגדר דעו כי כיום זה כבר לא באמת משנה. אך אין כמובן שום עוררין על טעמם של ההורים. אפשר לבחור צבעים על סמך מגדר, ואפשר לבחור צבעים באופן כללי ללא קשר למגדר.

אם אתם פחות בעניין של צבעים, יש אפשרות לעטר את קירות החדר בטפטים עם עיצובים שונים ומגוונים. ואם אתם אומנים בעצמכם, תוכלו גם להזמין טפטים בעיצובים אישיים. קל מאד לנקות את הטפטים. ואם אתם בוחרים בחומרים איכותיים, דעו כי אלו אינם רעילים ומזיקים. וישנם גם טפטים מגנטיים המאפשרים קישוט הקירות. במקרה זה, מומלץ אפילו להתייעץ עם מעצב חדרי ילדים.

קישוט קירות חדר התינוקות

כמובן שללא שום קשר לצבעים, אפשר לקשט את קירות החדר ולהפוך אותם למעניינים יותר עבור הילדים. גירויים ויזואלים באמצעות עננים, כוכבים, בעלי חיים, לבבות, טבע ועוד.

עוד דרך איכותית להוסיף עניין לקירות החדר היא בחירת תמונות. תמונות שמחות, רגועות, וכאלו שגם מפתחות עניין יכולות להיות אלמנט נהדר. בעלי חיים מאויירים, דמויות של סרטים מצוירים וטבע פסטורלי. כל אלו יעניקו אווירה אחרת ומרגיעה.

כל אלמנט שתבחרו, כל עוד יהיה רגוע, ולא עמוס מדי יהיה נפלא. המטרה היא לגרום לגירוי מדויק, ולא עומס. או לא אלמנטים חדים מדי בעיצוב על מנת שלא יגרמו לתחושת אנטי אצל הילדים. אם אתם נכנסים לחדר ומרגישים את האווירה הנעימה והטובה, סביר מאד להניח שגם הילדים ירגישו זאת.

עיצוב התקרה, כדאי להשקיע

אם לרגע נחשוב מעיניהם של הילדים, עיצוב התקרה הוא אחד האלמנטים היותר חשובים. אנחנו ביומיום לא מביטים על התקרה כלל, אך הילדים כן. הם שכובים על הגב רוב שעות היום, הם מתעניינים, מסתקרנים, והתקרה מעניינת אותם.

התקרה היא חלק מהותי מחלל החדר עבור התינוקות. ולכן, לקשט אותה במדבקות קיר, בכוכבים. באלמנטים שיוצרים גירוי לעין, עניין וסקרנות זו דרך נהדרת לסייע בהתפתחות.

כמובן שגם כאן, כמו כל קונספט עיצוב החדר מומלץ לעשות את הדברים במידה. לא יותר מדי עומס גירויי, לא עיצוב דומיננטי מדי ובכלל. אווירה נעימה, רגועה, שקטה ושלווה בחדר, תביא לגידול ילדים רגועים, שלווים, סקרנים במידה ומעוניינים לדעת עוד ועוד.

X
To top
צור קשר

  שאלת אבטחה,


  מחפשים מדיניות משלוחים?

  מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

  מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


  לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן