טיפים לבחירת חדר לידה

טיפים לבחירת חדר לידה

לידה מהווה את אחת מהחוויות הקסומות והמשמעותיות אותן אישה עוברת בחייה. מיותר לציין, שכל אישה מגיעה למעמד הלידה עם לא מעט חששות ולכן, היא תבקש לעשות כל מה שביכולתה בכדי להבטיח את התנאים הטובים והאיכותיים ביותר ללידה: הן מבחינת הרמה המקצועית של הצוות הרפואי, והן מבחינת האווירה במקום והתנאים אשר מוצעים ליולדות.

אז החדשות הטובות הן שבמידה ואת אזרחית ישראל ויש לך ביטוח בריאות מטעם אחת מקופות החולים, תוכלו לבחור את חדר הלידה אליו תגיעי בזמן הלידה.
בכדי שתוכלי לבצע את הבחירה הטובה והמתאימה, להלן מספר טיפים אשר דגש עליהם יסייע לך במטרה:

מיקום בית החולים

מאוד יכול להיות ששמעת המלצה על מחלקת יולדות בבית חולים בדרום, אבל אם את גרה בצפון או במרכז – ההמלצה הזאת לא תהיה ממש רלוונטית בעבורך.
ככלל, אם יש בקרבתך מספר בתי חולים בהם את יכולה ללדת, ההמלצה היא לבדוק נתיבי תחבורה וזמני הגעה – מכיוון שיכולים להיות מקרים בהם את עלולה למצוא את עצמך נדרשת להגיע לבית החולים בתוך זמן קצר.

הפרדה מהתינוק

לא מעט יולדות מבוקשות ללדת באפס הפרדה – מה שאומר שהתינוק שלהן לא יופרד מהן מרגע הלידה ועד לשחרור המשותף מבית החולים. בצורה כזאת, כל הבדיקות והטיפולים יבוצעו ליד האם או ליד האב. אם את מעוניינת באפס הפרדה, כדאי שתמקדי את החיפוש במחלקות יולדות אשר מציעות את האפשרות הזאת – כאן חשוב לציין, שכיום רוב המחלקות מאפשרות את הבחירה בין אפס הפרדה לבין אפשרות שהתינוק יהיה גם בתינוקייה.

האם ישנה מלונית?

יולדות רבות מבקשות את הנוחות המקסימאלית עבורן, עבור בני הזוג שלהן ועבור התינוקות שייוולדו ומבחינתן אותן נוחות תושג, רק אם תהיה מלונית בשטח בית החולים.
לא כל בתי החולים מציעים מלוניות ליולדות ולכן, אם נושא זה חשוב לך, כדאי למקד את החיפוש בהתבסס על הפרמטר הזה.

מחלקת היולדות

ההמלצה היא להגיע לבתי החולים הרלוונטיים ולעשות סיור במחלקות היולדות – רוב בתי החולים מקיימים סיורים מסודרים אשר כוללים הסברים. הרשמה למספר סיורים במחלקות יולדות של בתי חולים שונים, תאפשר לך לבצע את הבחירה הטובה ביותר באותה המחלקה. בהליך הסיור כדאי לשים לב לפרטים כמו: כמה יולדות ישנן בכל חדר, מהן שעות הביקור המותרות – ובנוסף, כדאי גם לבדוק מהו מספר המלווים המותר לכל יולדת (כמובן, אפ הפרמטר הזה חשוב לך).

אפשרויות ללידה טבעי ומענה על דרישות מיוחדות

לא מעט יולדות אוחזות ברשימה של דרישות פרטניות לגבי הלידה שלהן – לדוגמא, הן מעוניינות בלידה טבעית, הן רוצות שמוזיקה תשמע במהלך הלידה והרשימה יכולה להיות עוד מגוונת וארוכה. ההמלצה היא לבדוק אם אותו בית חולים ומחלקת היולדות אותה את מתכננת לבחור, אכן ערוכה לאפשר לך ליהנות ממענה איכותי על כל אותן הדרישות – או לפחות על רובן.

המלצות וחוות דעת

מעבר לפרטים אותם תאספי באופן עצמאי, תוכלי תמיד להסתייע גם ב”חוכמת ההמונים”, תוכלי לחפש המלצות וחוות דעת על חדרי הלידה הרלוונטיים. או אפילו להשתמש ברשתות החברתיות ובקבוצות של אימהות על מנת לשאול שאלות ולקבל חוות דעת פרטניות על חדרי לידה ספציפיים. כמובן, שיש לקחת בחשבון, שאת עתידה לקבל מספר חוות דעת סותרות – כי כל אחת חווה את חווית הלידה בצורה שונה ולא תמיד מה שישפיע על החוויה זה בהכרח מקום הלידה. יחד עם זאת, ההמלצות בהחלט יוכלו לספק לך תמונה מעמיקה יותר על אותו חדר הלידה.

קרדיט תמונה: pexels

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן