צעדים ראשונים – איזה הליכון לתינוק כדאי לבחור

נדמה שרק אתמול התינוק הקטן שלכם נולד, והנה פתאום הוא כבר זוחל ואפילו נעמד. אם אתם מחפשים לקנות לו מתנה נחמדה, הליכון לתינוק יכול להיות אופציה טובה שתסייע לתינוק לפתח ולאמן את כישורי ההליכה שלו.

לכל תינוק יש את קצב ההתקדמות שלו, ותינוקות שונים יעשו את צעדיהם הראשונים בגילאים שונים. עם זאת, טווח הגילאים להם הליכונים מתאימים נע בין 9 ל- 12 חודשים, למרות שיש תינוקות שיתחילו לעמוד בכוחות עצמם ולנסות ללכת גם בגילאים מאוחרים יותר. לכאן או לכאן, באמצעות הליכון לתינוק התינוק הקטן שלכם יוכל להתרומם ולהתחיל לצעוד וללמוד לאזן את עצמו לבד.

מה עליכם לחפש כדי לבחור את ההליכון המושלם?

כיום יש מבחר גדול של הליכונים וכדי לבחור את הסוג המתאים עליכם לעשות מעט שיעורי בית, ובעיקר, לשקול את הדברים הבאים:

 • מידת הניידות של התינוק – ישנם סוגים שונים של הליכונים, חלקם מיועדים לתינוקות שעוד לא למדו לעמוד, בעוד שאחרים מתאימים לתינוקות שעושים כבר כמה צעדים וזקוקים לתמיכה ואימון. כמו כן ישנם הליכונים שיכולים להתנייד במהירות עבור תינוקות שעוד לא ממש הולכים. לכן מידת הניידות והיציבות של התינוק חשובה.
 • אופי השימוש – המשקל והחומר של ההליכון גם בעלי חשיבות ויש להתאים אותם לאופי ולמקום השימוש. יש הליכונים שינועו יותר טוב בחוץ, אחרים שעשויים יותר להתאים לבית, יש סוגים שיעבדו טוב יותר על שטיחים או רצפות עץ וכן הלאה. בנוסף אם אתם הרבה בדרכים ורוצים לקחת את ההליכון אתכם, רצוי לבחור בדגם מתקפל ופחות מגושם.
 • התקציב שלכם – המחירים של הליכונים נעים בטווח רחב ועליכם לשאול את עצמכם כמה תרצו להשקיע. במידה וזה ילד ראשון, ההליכון שתבחרו יכול לשמש אתכם לאורך זמן ולכן אולי כן שווה להשקיע בדגם איכותי שישמר לאורך השנים.
 • פונקציות ותוספות – ישנם הליכונים מאוד פשוטים ותכליתיים לעומת סוגים אחרים שכוללים כל מיני פונקציות ותוספות, החל מתוספות בטיחותיות ועד פונקציות של אורות, מוסיקה, לוח פעילות וכדומה. הבחירה בדגם כזה או אחר היא עניין של העדפה אישית.

בטיחות

לא כל ההליכונים נחשבים לבטוחים בהכרח ולכן בטיחות צריכה להיות במקום הראשון כאשר קונים הליכון לתינוק. ההליכונים המומלצים יותר הם אלו שהתינוקות צריכים לדחוף על ידי כך שעומדים מאחוריהם. דגמים אלו יותר בטוחים לשימוש ומעודדים את התינוקות ללכת בכוחות עצמם בהתאם לקצב ההתקדמות שלהם. כאשר אתם בוחרים הליכון בחרו בדגם שעומד על הרצפה בצורה יציבה, שהתינוק יכול לאחוז בו בבטחה, ואם אפשר לתת לתינוק הקטן להתנסות קודם, מה טוב.

בכל מקרה כדי לשמור על בטיחות מקסימלית, כמובן שצריך להשגיח על התינוק הקטן בזמן שהוא משתמש בהליכון, כמו גם לפנות את החלל ולשמור עליו נגיש וחף מסיכונים, כדי שהתינוק יוכל להתאמן על ההליכה שלו בנוחות ובבטיחות מרבית.

X
To top
צור קשר

  שאלת אבטחה,


  מחפשים מדיניות משלוחים?

  מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

  מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


  לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן