5 מוצרי החובה לתינוק החדש

5 מוצרי החובה לתינוק החדש

קרדיט לתמונה: freepik

מזל טוב! בשעה טובה הצטרפו בן או בת משפחה חדשים. ההתרגשות בשיאה וההכנות לקראת הבאת הפעוט החדש לבית המשפחה בשיאן. בין ההכנות הרבות, מצטברת רשימה קניות מכובדת של פריטים, אביזרים, כלים וציוד, הנדרשים לטובת הטיפול ביילוד. אך האם באמת כל מה שנראה בתחילה כהכרחי לקנייה הינו אכן כזה?

בטרם לידת בן או בת המשפחה החדשים, נוהגים הורים רבים, במיוחד לקראת הלידה הראשונה, לרכוש מגוון רחב של מוצרים ופרטי תינוקות, על מנת להכין את עצמם לרגע המיוחל ולוודא כי ליילוד לא ייחסר דבר. עם זאת ועל אף הפיתוי הרב, ישנם פריטים רבים שאינם באמת נחוצים לטיפול ביילוד ורכישתם הינה בגדר מותרות בלבד או שסובלת דיחוי ואינה הכרחית לרכישה מראש.

ריכזנו עבורכם חמישה מוצרי חובה לרכישה, הנחוצים באמת לטובת היילוד והטיפול בו:

עגלה

שוק העגלות מציע כיום מבחר עצום של סוגי עגלות, ממגוון חברות ובטווח מחירים רחב ביותר. עם זאת, בטרם בחירת העגלה, חשוב לשים לב ולבחור בעגלה שתתאים לצרכיכם ותשרת אתכם לאורך זמן. לשם כך, מומלץ לבחור בעגלה הכוללת את שלושת החלקים הבאים:

סלקל – הסלקל משמש כמושב לרכב עבור התינוק או להסעתו בעגלה. במקביל, ניתן לשאת את הסל קל גם ביד, אך עם זאת, נשיאתו ביד אינה נוחה ונעשית רב למרחקים קצרים, בעוד רוב השימוש בו נעשה עם חיבורו למושב הרכב או לעגלה. התינוק נמצא בסל קל במצב ביניים, בין שכיבה לישיבה.

אמבטיה (סל שכיבה) – זהו הכינוי לחלק העגלה בו התינוק נמצא במצה שכיבה. חלק זה משמש לחודשים הראשונים בטרם התינוק מזדקף למצב ישיבה. מומלץ לוודא שהאמבטיה אינה צרה מידי ולבדוק האם ישנו כיסוי  לאמבטיה המתאים לימי גשם.

טיולון – הטיולון הינו המושב המתחבר לעגלה והמשמש את הילד לאחר שכבר מוכן למצב שיבה. כמובן שכדאי לקרוא המלצות לעגלות תינוק מומלצות.

מיטה

בבחירת המיטה חשוב לקחת בחשבון את אורכה ורוחבה. רבים בוחרים לרכוש עריסה או לול עבור חודשיו הראשונים של התינוק ולרכוש מיטת תינוק רק בשלב מאוחר יותר. במקום זאת, ניתן לרכוש את מיטת התינוק מראש, לוודא את התאמתה ליילוד ולטווח של כשנתיים וכך להימנע מהצורך בהחלפת מיטות והרגלת הפעוט מחדש לשינה בהן. מומלץ לוודא כי למיטה ישנו סורג מתרומם וכי ניתן להגביה את משטח המזרון או להנמיכו בהתאם לצורך.

טרמפולינה

טרמפולינה לתינוק הינה עריסה קלה לנשיאה, בתוכה מניחים את התינוק לאורך היום בזמן השהייה בבית. הטרמפולינות קלות לנשיאה וניתן להזיזן לכל מקום בבית, כך שהתינוק יישאר בטווח ראייתו של המשגיח. זהו אחד הפריטים השימושיים ביותר ומעבר לגמישות שמאפשרת בעצם היכולת לנייד את התינוק, חלק מהטרמפולינות אף משמשות כנדנדות, ומאפשרות השמעת שירים או התקנת מוביילים עליהן.

מוניטור – זהו אחד האביזרים החשובים ביותר. המוניטור מחובר למיטת התינוק, ממוקם מתחת למזרון ותפקידו לזהות את דופק התינוק. כאשר אינו מזוהה דופק, המכשיר מתריע מיידית באמצעות אזעקה. אביזר זה עשוי במקרים מסויימים להציל את חייו של התינוק.

מנשא – המנשא משמש לנשיאת התינוק על גף ההורה. ישנם מגוון מנשאים, כאשר חלקם מיועדים לתינוק מרגע היוולדו ואחרים מוגבלים לשימוש מעל גיל מסוים. טרם רכישת המנשא יש לבדוק את גיל השימוש מסיבות בטיחותיות ולטובת בריאות הילד. המנשא מסייע רבות כאשר נמצאים מחוץ לבית, מייתר את הצורך בעגלה ומאפשר ליילוד להרגיש את קרבת ההורה. הורים רבים נוהגים להשתמש במנשא גם בבית, על מנת להרגיש את התינוק ולשמור על הקרבה אליו. חשוב לבדוק את נוחות המנשא לכם ולתינוק ולקרוא המלצות על מנשאים מומלצים לתינוקות.

כאמור, ישנם אינספור אביזרים ופריטים המוצעים להורים, חלקם אף תוך מצג שווא שרכישתם הכרחית. עם זאת, כדאי לבחון את נחיצותו האמיתית של כל פריט ופריט לפני רכישתם, שכן חלקם אינם הכרחיים כלל. רכישה מושכלת של אביזרים נחוצים ואיכותיים, תסייע לכם לטפל בתינוק, תתרום לרווחתו, לבריאותו ולבטיחותו ובסופו של דבר תחסוך לכם הוצאה כספית מיותרת.

מזל טוב!

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן