מיטות מעבר – כל מה שצריך לדעת

מיטת מעבר עם מעקה בטיחות קדמי (דגם 2)

מיטות מעבר – כל מה שצריך לדעת

כל ילד מגיע לגיל בו הוא אמור לעבור למיטת מעבר. זוהי מיטה שהיא יותר גדולה מעריסה אבל פחות גדולה ממיטת תינוק, כאשר זו הופכת למסוכנת. תינוק בגיל שנה וחצי שנתיים יכול לטפס עליה בקלות, לכן רוב ההורים מעבירים את ילדיהם למיטת מעבר.

https://babiesmall.co.il/מוצר/%d7%9e%d7%99%d7%98%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%a8-%d7%9c%d7%aa%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%a7-casa/

יש חשיבות רבה גם להפרדה בין תינוקות והורים. הורים רבים מדברים על בעיות השינה של הילדים, שהופכות לבעיות השינה שלהם. תינוקות שלא רוצים לישון לא בשום מיטת מעבר ספיידרמן, או בכל מיטה אחרת מעוצבת, רק כדי שיירדמו ועושים להם לילה לבן.

חשוב מאוד להבין מה עובר על ילד שמסרב לישון ואיך כדאי להתנהג אתו. לא משנה אם מדובר בתינוק שישן מיטת מעבר בית או במיטה של תינוקות. תינוק חייב לישון, כי ראשית הוא זקוק לשינה וחוץ מזה גם ההורים שלו רוצים ללכת לישון.

אז מה צריך לעשות כדי לגרום לתינוק ללכת לישון. מה עובר עליו?

כשהתינוק לא נרדם במיטת מעבר ספיידרמן

אחת הבעיות הגדולות במעבר ממיטת תינוק לאיזו מיטת מעבר, לא קשורה למיטה עצמה, אלא למרד שהקטנים עושים מדי תקופה, כל פעם על משהו אחר. אחד הדברים שמומחים חושבים שחשוב לעשות, הוא להשכיב את הילד לישון כל יום באותה שעה.

צריך להקפיד על תהליך של שינה קבועה, לעמוד ליד הילד ולהרגיע אותו. כאשר תהליך השינה נעשה בצורה נכונה, הסיכויים הם שההירדמות תהיה נוחה וללא קשיים. יש שלושה דברים שצריך להקפיד עליהם: תמיכה בתינוק, קביעות ושלווה.

ילדים חייבים ללכת לישון כל יום בשעה קבועה. כאשר משנים להם כל יום את זמן השינה, הם מתבלבלים ולא יודעים מתי בעצם הם אמורים לישון. כל טקס השינה משתבש להם. חייב להיות להם טקס שינה קבוע, כדי ליצור אצל הילד רצף אירועים ברור. בסופו של הטקס הזה הוא ילך לישון ויירדם.

הנינוחות של ההורים משפיעה על הילד. כאשר הם נינוחים והם רגועים ומנסים להשכיב את הילד לישון, גם הוא מושפע מהנינוחות שלהם ונרגע. אם אתם הורים לחוצים שמנסים להשכיב את הילד שלכם לישון, זה לא ילך. הוא לא יצליח, הוא יהיה לחוץ בדיוק כמוכם.

טקס שינה לפני מיטת מעבר

לפני שתינוק עובר למיטת מעבר, בגיל ינקות, מתבצע טקס השינה אחרי שהוא עושה אמבטיה. זה מרגיע אותו מאוד. אפשר לקחת אותו להגיד לילה טוב לכל מי שגר בבית וזה כולל את הצעצועים והמשחקים. עמעום האורות חשוב מאוד כדי להכניס אותו למצב של נמנום.

https://babiesmall.co.il/מוצר/%d7%9e%d7%99%d7%98%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%a8-%d7%93%d7%99%d7%a1%d7%a0%d7%99/

גם חיבוקים ונשיקות ואהבה, נותנים לו ביטחון. חשוב לומר כי אצל תינוק כל הנושא של שינה, הוא כמו עוד פרידה. התינוק חייב לקבל הרגשה שהכול בסדר, שהכול אחרי השינה יחזור להיות כמו שהיה לפניה, ועם תחושת הביטחון הזו, הוא צריך ללכת לישון.

מגיל שנה חשוב לכלול בכל טקס של שינה עם הילד, הקראה של סיפור, ואפשר גם לדמיין. שיחה חופשית לפני השינה, תורמת לו ומובילה אותו להגיד עוד משהו ולפעמים את הדבר הכי חשוב כמו למשל “גאיה נתנה לי מכה בגן”.

תחושת הביטחון של ילד עלולה להתערער, כאשר הוא עובר ממיטת תינוק לאיזו מיטת מעבר. חשוב מאוד להקפיד על אותו סדר שינה שהיה קודם, כדי שהשינוי לא ישפיע עליו. שהוא ירגיש רצוי ולא כזה ש”זורקים” אותו לישון.

ילדים לא אוהבים להיפרד מההורים שלהם אפילו לא לשינה, לכן תחושת הביטחון היא אחד הדברים הכי חשובים שאפשר לתת לו. כמובן שחשוב שבמיטת המעבר יהיו לילד כל הצעצועים שהקיפו אותו במיטת התינוק כולל חפץ מעבר.

חפץ מעבר – במיטת מעבר

במהלך השנה הראשונה, מפתחים חלק מהתינוקות שלכם, יחס מיוחד לחפץ מסוים. אף פעם לא ניתן לדעת מה יהיה החפץ הזה. האם זה יהיה צעצוע, שמיכה או חיתול אחד שמשום מה דווקא הוא מעניק להם ביטחון. לכל מקום אליו יצא התינוק הוא ייקח אתו את חפץ המעבר הזה שמזכיר לו את הבית ותורם לביטחון העצמי שלו.

https://babiesmall.co.il/מוצר/%d7%9e%d7%99%d7%98%d7%aa-%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%a8-%d7%91%d7%a6%d7%95%d7%a8%d7%aa-%d7%91%d7%99%d7%aa/

הדבר הכי חשוב במעבר לכל מיטת מעבר היא לא לשכוח להעביר אליה גם את חפץ המעבר שמקנה ביטחון לילד. תינוקות ממששים אותו, מריחים, מלטפים, הוא הופך להיות חלק מהם. הוא עוזר להם להירגע והם משתמשים בו ברגעים של מצוקה ובכי. זה מה שמרגיע אותם. כל תינוק צמוד לחפץ הזה לפעמים יותר ולפעמים פחות.

יש הורים שמבינים שהקשר אל חפץ המעבר הוא לפעמים גם ריח מסוים שיש לו כמובן שאסור לכבס אותו. יש הורים שלא ממש הבינו מה התינוק רוצה מהחפץ הזה, העלימו אותו או כיבסו אותו וקלקלו את כל הייחוד שהיה לו עבור הילד. ההיצמדות לחפץ הזה לא מעידה על קושי שיש לילד, זהו חלק חשוב בקשר שיש לכל ילד עם מה שמזכיר לו את הבית, ואתו הוא רוצה ללכת לכל מקום.

הוא רוצה את ההורים שלו אתו. הוא ייקח את החפץ הזה למיטת מעבר, לגן השעשועים וגם כשהוא הולך לבקר את סבתא.

מומלץ לקרוא גם את המאמר שלנו מיטת מעבר לתינוק – האם כדאי ומתי?

מחפשים חנות למוצרי תינוקות ייחודית? מחפשים מתנת לידה מקורית? הגעתם למקום הנכון.

X
To top
צור קשר

    שאלת אבטחה,


    מחפשים מדיניות משלוחים?

    מדיניות המשלוחים וההחזרות של כל ספק, בלחיצה על הקישור:

    מדיניות משלוחים והחזרות אשר מופיע בכל דף מוצר


    לדף שאלות ותשובות, לחצו כאן